fbpx

Narzędzia, które pomogą parafii w kontaktach z wiernymi w Internecie

Kiedy parafia staje się widoczna w Internecie warto zadbać o to, że treści, które parafia publikuje były jak najwyższej jakości. Tylko atrakcyjnie wyglądająca zawartość może przyciągnąć wiernych do rozpoczęcia interakcji i umożliwić znalezienie dobrych i wartościowych treści w sieci.

Twórz miłe dla oka grafiki i wideo

Mogłoby się wydawać, że tworzenie grafik i filmów to zadanie tylko i wyłącznie dla profesjonalistów. Nic bardziej mylnego! Dziś każdy może z powodzeniem tworzyć atrakcyjne obrazy. Prezentujemy dwa według nas najbardziej kompletne przeglądarkowe narzędzia (są one w pełni polskojęzyczne), które wystarczą do łatwej pracy z obrazem oraz wideo. Są to:

  1. Canva
  2. VistaCreate

Są to narzędzia bardzo intuicyjne, których łatwo i szybko można się nauczyć. Wystarczy wybrać format jaki jest potrzebny dla danego medium i możemy rozpoczynać pracę z grafiką. Aby jeszcze udoskonalić nasze grafiki możemy szukać gotowych zdjęć, aby sprawić, by nasze posty były jeszcze lepiej odbierane. Ważne, żeby używać grafiki zgodnie z prawem. Istnieją strony (tzw. banki zdjęć) z których możemy legalnie pobierać i używać interesujące nas grafiki. Oto kilka z nich:

Grafika przedstawiająca narzędzia social media, gdzie można nadawać na żywo.

Nadawaj na żywo

Wszystkie media społecznościowe dają darmowy dostęp do możliwości nadawania na żywo. Inne serwisy takie jak YouTube również to umożliwiają. Dziś na każdym kroku społeczeństwo ogląda i szybko przyswaja materiały wizualne – jest to zdecydowanie najszybsza droga przekazywania informacji. Transmisje na żywo takie jak Msze Święte, rekolekcje czy też zwykłe ogłoszenia lub krótkie komunikaty raz nagrane, będą służyć wiernym przez długi czas. Do nagranych materiałów można zawsze łatwo wrócić. A wystarczy tylko telefon, statyw, mały powerbank i dostęp do Internetu. Nie trzeba od razu być w pełni profesjonalnym, ale praktyka czyni mistrzem. Z czasem na pewno zobaczymy, że nasze materiały zyskują stałą widownie i przyciągają również nowe osoby.

Zapytaj wiernych o co chcesz

Aby zyskać lepszy kontakt z wiernymi warto częściej pytać ich o zdanie. Poznamy wtedy głosy naszej wspólnoty parafialnej, a jak wiadomo najlepsze przedsięwzięcia biorą się z doskonałej współpracy. Zdecydowanie polecamy zapoznanie się z Formularzami Google. Szczególnie przy trwającym synodzie warto wdrażać system ankiet online, który pozwoli dotrzeć do zdecydowanie większej ilości parafian. Formularze Google mogą również ułatwiać zapisy na trwające lub przyszłe wydarzenia parafialne. Samo tworzenie formularza jest proste i intuicyjne. Pozwoli na zbieranie wszelkich potrzebnych informacji, a forma internetowa ułatwi wiernym szybko odpowiadać na nasze wszelkie zapytania duchownych.

Dodaj komentarz