fbpx

Współczesne technologie przynoszą wiele udogodnień, które dotykają różnych aspektów naszego życia, w tym również duchowego. Jednym z takich nowoczesnych rozwiązań jest możliwość składania intencji online za pośrednictwem aplikacji Parafio. Ale jakie korzyści płyną z tego dla wiernych? Oto kilka z nich:

Dostępność 24/7

Wierny nie musi już dostosowywać się do godzin pracy kancelarii parafialnej ani specjalnie wybierać gotówki z bankomatu. Już ponad 70% Polaków regularnie płaci bezgotówkowo. Składając intencje online, może to zrobić o dowolnej porze dnia czy nocy, kiedy czuje potrzebę duchowego wsparcia. Wystarczy jedynie urządzenie podłączone do Internetu!

Komfort i prywatność

Nie każdy czuje się komfortowo wyrażając swoje intencje osobiście. Dzięki formularzowi online, wierny ma możliwość zamówienia intencji w swoim domu lub wśród bliskich, bez konieczności dzielenia się swoimi uczuciami na zewnątrz. Zauważamy trend wśród naszych parafii, że w znacznej części pojawiają się intencje za żyjących (jubileusze, rocznice, dobre życzenia), niż za zmarłych.

Szybkość i wygoda

Wierny nie musi już stać w kolejce w kancelarii czy czekać na wolny moment księdza, którego próbuje „złapać” po Mszy Świętej. W kilka kliknięć może złożyć swoją intencję przez internet, a system automatycznie ją przetworzy. To wygoda zarówno dla wiernego jak i dla pracowników parafii, którzy z pewnością odczują mniej pracy w kancelarii parafialnej.

Lepsza komunikacja

Po złożeniu intencji online, wierny otrzymuje powiadomienie potwierdzające jej przyjęcie oraz dokonanie ofiary. Dzięki temu ma pewność, że jego intencja dotarła do parafii oraz zostanie odprawiona w danym terminie. Przy modyfikacji jej terminu lub anulowania intencji wierny zostanie o tym automatycznie powiadomiony.

Integracja z kalendarzem Google

Dzięki możliwości dodania intencji po jej zamówieniu do kalendarza, np. Google, wierny może łatwo śledzić wszystkie swoje intencje i mieć je zawsze pod ręką. Również dowód zamówienia intencji

Eko-friendly

Składając intencje online, wierni przyczyniają się do ochrony środowiska. Generuje to zdecydowanie mniej papieru niż tradycyjna forma zamawiania intencji. To kolejny mały krok, w którym pokazujemy jak potrafimy dbać o naszą planetę.

Bezpieczeństwo danych

Intencje są bezpieczne dzięki nowoczesnym technologiom zabezpieczającym oraz kopiom zapasowym. Nie trzeba martwić się, że ktoś niepowołany zyska do nich dostęp. Również treść intencji nie jest spisana ręcznie, co niweluje ryzyko pomyłek.

Składanie intencji online to nowoczesne rozwiązanie, które przynosi wiele korzyści dla wiernych. Dzięki aplikacji Parafio, proces ten staje się prosty, szybki i wygodny. Zachęcamy do polepszania dostępności Kościoła w Internecie za pośrednictwem naszego rozwiązania.