5 powodów, dla których warto przejść na mobilną księgę intencji online

W dzisiejszych czasach spotykamy wiele rozwiązań online, a parafialne księgi intencji nie są tutaj wyjątkiem. Prowadzenie mobilnej księgi intencji online może przynieść wiele korzyści dla parafii oraz wiernych. W tym artykule przedstawimy pięć powodów, dla których warto przejść na mobilną księgę intencji online.

1. Wygoda i łatwość dostępu dla księży

Dzięki księdze intencji online, księża mają łatwy i szybki dostęp do intencji i mogą je przeglądać oraz zarządzać nimi w każdym miejscu. Dzięki temu, mogą szybciej odpowiadać na potrzeby wiernych. Wyszukanie konkretnej Mszy Świętej nie stanowi żadnego problemu dzięki wbudowanej wyszukiwarce intencji.
Prowadzenie księgi intencji online to także wygoda w przyjmowaniu zamówień intencji. Księża mogą otrzymywać intencje zamówione online bez konieczności fizycznej obecności w kościele lub biurze parafialnym. Mogą też w łatwy sposób edytować lub usuwać intencje, jeśli zachodzi taka potrzeba. Nie trzeba już nosić ze sobą księgi intencji – zawsze ma się ją pod ręką na każdym urządzeniu.

2. Łatwiejsza organizacja pracy dla księży

Mobilna księga intencji online pozwala na łatwiejszą organizację pracy dla księży. Mogą oni mieć dostęp do intencji z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Ponadto, system parafio.com pozwala na generowanie raportów finansowych i statystyk, co ułatwia i przyspiesza prace kancelaryjne, które wykonywane w bardziej tradycyjny sposób pochłaniają bardzo dużo czasu.
Minimalizujemy pomyłki, które mogą wynikać z charakteru pisma osób pracujących w parafii. Mobilna księga intencji online pokazuje również historię zmian danej intencji więc księża mają wszystko pod pełną kontrolą. Możliwość drukowania kalendarza intencji jednym kliknięciem również usprawnia pracę kancelarii.

3. Możliwość zamawiania Mszy Świętej online

Parafio.com pozwala na zamawianie intencji online. Wierni poprzez kalendarz, który parafia może udostępnić na swojej stronie internetowej, mogą wybrać datę i godzinę Mszy Świętej oraz wpisać treść swojej intencji. Wierni mogą wybrać tylko te terminy, w których intencje są jeszcze dostępne. Po tym kroku przechodzą do bramki płatności Tpay, aby złożyć ofiarę za zamówioną intencje. Cały proces zamawiania intencji jest prosty, przejrzysty i krótki. Poprzez swoją wygodę zachęca on wiernych do regularnego korzystania z kalendarza intencji. Powoduje również większą dostępność kancelarii dla spraw, które bezwzględnie wymagają obecności wiernych.

4. Bezpieczeństwo płatności online

Bezpieczeństwo płatności online jest dla nas kluczowe. Dlatego współpracujemy z renomowanym operatorem płatności – Tpay. Tpay to system płatności internetowych, który jest zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego. Posiada on szereg narzędzi, które chronią przed nieautoryzowanym dostępem do danych finansowych i przeciwdziałają oszustwom internetowym.
Tpay oferuje wiele różnych form płatności, w tym przelewy online czy BLIK. Dzięki temu wierni mają możliwość dokonywania płatności w sposób, który jest dla nich najwygodniejszy i najbezpieczniejszy.

5. Większa dostępność intencji

W przypadku osób, które z różnych przyczyn opuściły swoją parafię, księga intencji online jest szczególnie przydatna. Dzięki temu mogą zamówić intencję dla swoich bliskich i przyjaciół, nawet jeśli są tysiące kilometrów od domu. Mogą w ten sposób uczestniczyć w życiu parafii i modlić się za swoich bliskich, niezależnie od tego, gdzie aktualnie przebywają.
Wszystko to sprawia, że księga intencji online to doskonałe rozwiązanie dla wiernych, którzy chcą uczestniczyć w życiu parafii, ale z różnych powodów nie są w stanie osobiście przyjść do kościoła. Dotyczy to również osób chorych, czy niepełnosprawnych, którym zdecydowanie trudniej przetransportować się do kościoła. W takiej sytuacji oni lub ich bliscy mogą zamówić intencję prosto z domu.

Podsumowanie

Prowadzenie księgi intencji online jest znacznie bardziej praktyczne niż tradycyjne prowadzenie fizycznej księgi. Dzięki systemowi parafio.com księża mają łatwiejszy dostęp do intencji oraz mogą wykonywać prace kancelaryjne bardziej efektywnie. Mogą oni również jednym kliknięciem generować raporty finansowe, co realnie skraca czas pracy księży. Wszystkie intencje i zamówienia są przechowywane w jednym miejscu, co ułatwia zarządzanie nimi oraz minimalizuje ryzyko różnych pomyłek.

Ponadto, księga intencji online pozwala na szybkie i łatwe dodawanie nowych intencji, a także na ich edycję lub usuwanie. Dzięki temu, można szybko zareagować na zmiany czy dodatkowe potrzeby wiernych. Wszystkie zamówienia są zapisywane elektronicznie, co ułatwia także archiwizację i przechowywanie intencji w dłuższym okresie.

Warto podkreślić, że prowadzenie mobilnej księgi intencji online to również korzyść dla wiernych. Mogą oni zamawiać intencje online, bez konieczności osobistego odwiedzania kościoła czy trafiania w godziny otwarcia kancelarii. Mają także pewność, że ich intencja zostanie uwzględniona w wybranej przez siebie, dostępnej Mszy Świętej. Oczywiście możliwość zamawiania intencji w tradycyjny sposób pozostaje w parafii – zapisywane są one tylko nie w księdze intencji a w systemie parafio.com.

Podsumowując, prowadzenie księgi intencji online jest bardziej praktyczne i efektywne zarówno dla księży, jak i dla wiernych. Dzięki temu, proces zamawiania i przyjmowania intencji staje się łatwiejszy i bardziej dostępny dla wszystkich. System parafio.com to innowacyjne rozwiązanie, które warto wdrożyć w swojej parafii.